Прийшов час поговорити про етикет.
Етикет - це норми і правиля які відображають уявлення про гідну поведінку людей у суспільстві.
Отже, відповідно до правил поведінки, ніколи не можна робити наступні речі:
1. Починати їсти, поки не обслужені всі присутні за столом, та вставати з-за столу до того, як всі поїли.
2. Облизувати ніж! Гострі предмети ніколи не можна тримати в роті.
3. Балансувати на задніх ніжках стільця.
4. Говорити з набитим ротом.
5. Жувати з відкритим ротом та голосно чавкати.
6. Ставити лікті на стіл.
7. Переривати інших під час бесіди, грубо розмовляти або пліткувати.
8. Направляти столові прилади на поруч сидячих людей.
9. Забирати останній шматок, не запропонувавши його іншим.
10. Відкушувати такі шматки їжі, які неможливо пережувати.
Як слід дитині поводитися за столом
Ось головні правила поведінки за столом, які ви повинні знати:
1. Сівши за стіл, потрібно простелити серветку на коліна. Якщо хтось випадково взяв вашу серветку, не потрібно голосно кричати: «Хто взяв мою серветку?» Тихенько запитайте про це оточуючих. Більшість батьків самі не знають, як краще розпорядитися серветкою: заправити її за комір, щоб уберегти верхню частину одягу малюка, або простелити на коліна і убезпечити низ. Фахівці з етикету радять заправляти серветку за комір, якщо дитині менше 5-ти років.
2. Посадка за столом повинна бути рівною: пряма спина, обперта на спинку стільця, підошви стоять на підлозі.
3. Не починайте їсти поки всі гості не сядуть за стіл і господар не запросить усіх починати.
3. Якщо необхідно, скляні стакани та ємності з напоями можна тримати двома руками. Маленькими ручками важко захопити широкий посуд, тому варто використовувати дві руки для запобігання його перекидання.
4. Якщо за столом по колу передається кошик з хлібом або інші продукти, то робиться це зліва направо. Якщо вас просять передати якесь блюдо, що знаходиться до вас ближче всього, візьміть його лівою рукою і спочатку запропонуйте людині, яка сидить зліва від вас, а вже потім, переклавши його в праву руку, передавайте направо.
5. Коли вам хочеться чхнути або кашлянути, потрібно відвернути обличчя від столу в сторону до свого плеча та прикрити рот рукою або серветкою (краще серветкою).
6. Завжди утирайте рот серветкою, перш ніж зробити ковток зі склянки або келиха. Масні губи залишають неприємні та неапетитні сліди на склі.
7. Якщо вам потрібно скористатися туалетом або рукомийником, просто вибачитеся та вийдіть з-за столу, не потрібно повідомляти всіх про те, куди ви йдете і з якою метою.
8. Виходити з-за столу потрібно з правої сторони від стільця.
9. По закінченню їжі подякуйте тим, хто вас нагодував;
Напої
Малюки люблять відстоювати свою незалежність, і є великими прихильниками самостійності, копіюючи поведінку дорослих. Але коли справа доходить до напоїв, з’являються нові правила поведінки за столом, яких слід дотримуватися дітям:
1. По-перше, дитина не повинна тягнутися за напоєм через весь стіл. Їй слід ввічливо попрохати про це когось іншого, при цьому, не забуваючи казати слова «будь ласка» та «дякую».
2. Якщо глечик, склянка або інша ємність занадто важка або незручна для малюка, потрібно використовувати дві руки для того, щоб її перенести або зробити ковток. Одна рука повинна тримати ємність за ручку, а друга – підтримувати протилежну сторону судини.
3. для того, щоб налити напій, ви можете звернутися за допомогою до дорослих, і таке прохання не буде вважатися соромним.
4. Сьорбання та гучне ковтання є неприємним для оточуючих, пити потрібно спокійно і повільно. А перед тим, як зробити ковток рідини, слід прожувати, проковтнути всю їжу та витерти рот серветкою. Винятки можуть бути лише в тих випадках, коли діти помилково кладуть в рот щось гостре або гаряче.
5. Під час розмішування цукру не дзвенить ложками, а робить це тихо;
правила етикету :
якщо ви вивчили усі правила, - перевірьте себе. Перегляньте уважно уривок з мультфільму
та запишіть усі порушення етикету які ви побачили. Сфотографуйте записане та відправте мені на вайбер.
Комментариев нет:
Отправить комментарий